STAKO - hledáme nové členy do našeho týmu
Menu
  • Aktuality
  • Profil společnosti
  • Reference
  • Kariéra
  • Ke stažení
  • Kontakty
STAKO Hradec Králové

Galerie moderního umění Hradec Králové

Hradec Králové
Zhotovitel: STAKO společnost s ručením omezeným
Investor: Město Hradec Králové

Galerie moderního umění na Velkém náměstí v Hradci Králové získala prestižní titul Stavba roku 2017. Celostátní soutěž vypisuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Od července 2014 provádělo STAKO složitou rekonstrukci Galerie moderního umění na Velkém náměstí v Hradci Králové.

V listopadu 2015 byly dokončeny stavební práce, v první polovině roku 2016 se postupně upravovaly interiéry - nábytek, vybavení depozitářů, osvětlení ve výstavních sálech, informační a orientační systém.

Restaurátoři ošetřili původní vestavěný nábytek a další dochované uměleckořemeslné prvky a také původní papírové tapety z roku 1912 ve 2.NP, které byly objeveny v průběhu stavebních prací.

Veškeré práce byly pod bedlivým dohledem NPU a OPPMMHK. Provádělo se restaurování kovových prvků (venkovní i vnitřní zábradlí), historického osvětlení, vitráží, dřevěných dveří, vnitřní štukové výzdoby včetně zlacení. Během podrobného restaurátorského průzkumu byly objeveny jednotlivé vrstvy nátěrů a maleb, jež byly vrstveny po desetiletí. Jednotlivé vrstvy se odkrývaly až na původní hlinky, ze kterých se určovala barevnost a přítomnost zlacení.

Velkou dominantou je konstrukce VZT, která je spuštěna z úrovně 6.NP pod centrálním světlíkem až na úroveň podlahy ve 3.NP, dále pak vitrážový strop nad foyerem v 1.NP.

Na budově jsou nové repliky veškerých oken včetně repase původního kování.

V galerii je pro návštěvníky připravena nová stálá expozice českého moderního umění, kterou doplní termínované výstavy a nabídka doprovodných programů pro děti i dospělé.

Zpět na seznam
S T A K O společnost s ručením omezeným
Bieblova 782
500 03 Hradec Králové
IČ: 42228468
DIČ: CZ42228468
STAKO telefon
 +420 495 716 111
 +420 495 716 110
STAKO Facebook  STAKO LinkedIn

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.