STAKO - hledáme nové členy do našeho týmu
Menu
  • Aktuality
  • Profil společnosti
  • Reference
  • Kariéra
  • Ke stažení
  • Kontakty
STAKO Hradec Králové

GMU Hradec Králové Soutěžíme o titul

13.07.2017

Stavby přihlášené do letošního ročníku již procházejí hodnocením. Současně je v běhu mediální kampaň, která veškeré přihlášené stavby prosazuje u nejširší veřejnosti a to skrz masmédia i oborová média. 

První výsledky hodnocení budou zveřejněny 7. září 2017, kdy bude vyhlášeno 15 nominací a začne hlasování veřejnosti. To potrvá celý měsíc, tedy do 5. října 2017, kdy budou vyhlášeny tituly a zvláštní ceny.

Stavební úpravy Galerie moderního umění v Hradci Králové spočívaly v rozsáhlé rekonstrukci pozdně secesní budovy bývalého Záložního úvěrního ústavu, postavené v letech 1911-12 podle návrhu významného českého architekta Osvalda Polívky.

Nové architektonické řešení vnitřních prostor respektuje historický charakter stavby, zároveň ale upravuje část budovy pro současný způsob užívání, tedy pro potřeby galerie a jejího každodenního provozu. Autorem architektonického řešení rekonstrukce je Ing. arch. Pavel Tušl z královéhradeckého ateliéru 3Q Project. Generálním dodavatelem stavby byla společnost S T A K O společnost s ručením omezeným.

Galerijní část objektu byla modernizována, čímž lépe vyhovuje moderním trendům ve výstavní činnosti a poskytuje instituci jak kvalitně osvětlené vzdušné výstavní prostory v hodnotné stavbě, tak i potřebné zázemí. Díky rekonstrukci tak získala galerie lepší celkové podmínky pro svou další činnost v oblasti správy sbírek, pro stálé expozice a výstavy, doprovodné programy a poskytování dalších odborných služeb veřejnosti.

 

S T A K O společnost s ručením omezeným
Bieblova 782
500 03 Hradec Králové
IČ: 42228468
DIČ: CZ42228468
STAKO telefon
 +420 495 716 111
 +420 495 716 110
STAKO Facebook  STAKO LinkedIn

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.