STAKO - hledáme nové členy do našeho týmu
Menu
  • Aktuality
  • Profil společnosti
  • Reference
  • Kariéra
  • Ke stažení
  • Kontakty
STAKO Hradec Králové

Prestižní titul Stavba roku 2017

07.10.2017

Titul byl udělen za provozně i  stavebně nápaditou proměnu bývalého bankovního domu na soudobé muzeum se zřetelem k nové skladbě prostor. Slavnostní večer proběhl v Betlémské kapli v Praze. O prestižní titul se letos ucházelo celkem 52 přihlášených staveb z České republiky. Na stavbě je jasně patrné, že autor, dodavatel a investor pracovali v souladu s vědomím toho, čeho chtějí dosáhnout.

Stavební úpravy Galerie moderního umění v Hradci Králové spočívaly v rozsáhlé rekonstrukci pozdně secesní budovy bývalého Záložního úvěrního ústavu, postavené v letech 1911-12 podle návrhu významného českého architekta Osvalda Polívky.

Nové architektonické řešení vnitřních prostor respektuje historický charakter stavby, zároveň ale upravuje část budovy pro současný způsob užívání, tedy pro potřeby galerie a jejího každodenního provozu. Autorem architektonického řešení rekonstrukce je Ing. arch. Pavel Tušl z královéhradeckého ateliéru 3Q Project. Generálním dodavatelem stavby byla společnost  S T A K O  společnost s ručením omezeným. Rekonstrukce probíhala v letech 2014 -2016.

     Galerijní část objektu byla modernizována, čímž lépe vyhovuje moderním trendům ve výstavní činnosti a poskytuje instituci jak kvalitně osvětlené vzdušné výstavní prostory v hodnotné stavbě, tak i potřebné zázemí.  Díky rekonstrukci tak získala galerie lepší celkové podmínky pro svou další činnost v oblasti správy sbírek, pro stálé expozice a výstavy, doprovodné programy a poskytování dalších odborných služeb veřejnosti.

Zajímavostí či dominantním prvkem je vybudovaný světlík s technickým prvkem vzduchotechniky, který byl podle návrhu malíře Aleše Lamra přeměněn na výtvarný objekt prostupující centrální částí tohoto otevřeného prostoru. Unikátem jsou zejména restaurátorské práce interiéru (barevné štukové výzdoby, zlacení stropních maleb, vitráže, historická svítidla, jemné ruční restaurování tapet a další.).

 

Autoři  architektonického návrhu a projektanti realizovaného díla včetně interiérů: 

Ateliér 3Q PROJECT, a.s.

Ing. arch. Pavel Tušl

Ing. arch. Iva Tušlová

Ing. Karolína Tušlová

 

Generální dodavatel stavby

S T A K O  společnost s ručením omezeným

Bieblova 782, 500 03 Hradec Králové

Zast. Ing. Petrem Kuldou, jednatelem společnosti

 

Realizační projektová dokumentace

INS  spol. s.r.o.

Projektový a inženýrský ateliér

Parkány 413, 547 01  Náchod

 

Investor stavebního díla:

Královéhradecký kraj

Pivovarské nám. 1245, 500 03 Hradec Králové

 

 

S T A K O společnost s ručením omezeným
Bieblova 782
500 03 Hradec Králové
IČ: 42228468
DIČ: CZ42228468
STAKO telefon
 +420 495 716 111
 +420 495 716 110
STAKO Facebook  STAKO LinkedIn

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.