STAKO - hledáme nové členy do našeho týmu
Menu
  • Aktuality
  • Profil společnosti
  • Reference
  • Kariéra
  • Ke stažení
  • Kontakty
STAKO Hradec Králové

Slavnostní otevření EA Congress Hotel Aldis**** Hradec Králové

14.04.2022

Tisková zpráva, 14. 4. 2022

Nový kongresový hotel v Hradci Králové zahajuje provoz

Dne 14. 4. 2022 byl za účasti hejtmana Královéhradeckého kraje a primátora města Hradec Králové slavnostně otevřen nový kongresový hotel.

Na místě původního zchátralého objektu z roku 1986, který desetiletí kazil vzhled Hradce, nyní stojí nový moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízející ubytovací a kongresové služby na špičkové úrovni. Hotel vznikl rekonstrukcí a dostavbou budovy, která sloužila jako zařízení staveniště při výstavbě Kongresového, výstavního a společenského centra ALDIS. 

Elegantní prostory v kombinaci se stylovým ubytováním v ideální lokalitě s výbornou dopravní dostupností nabízejí pravé místo pro pořádání firemních a společenských akcí v Hradci Králové.

Pro návštěvníky hotelu je k dispozici 101 pokojů, wellness se saunou a odpočinkovou zónou s výhledem na město. Kongresové prostory mají kapacitu až 200 osob, dostatek parkovacích míst, dva kongresové sály, VIP salonky s terasou, stylovou restauraci s oddělenou snídaňovou restaurací. Interiér hotelu a designové prvky navazují na architekturu významných osobností stavitelství v Hradci Králové Jana Kotěry a Josefa Gočára. Autorem grafických a dekoračních prvků je Lukáš Taneček.

Cílem projektu bylo rozšíření kapacit kongresové turistiky v Hradci Králové. V současné době tak
EA CONGRESS HOTEL ALDIS**** a Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS tvoří jedno z největších kongresových center v České republice.  

Investorem a generálním dodavatelem stavby byla firma STAKO společnost s ručením omezeným. Architektonický projekt zpracovala kancelář ŽÁROVKA ARCHITEKTI. Realizace stavby probíhala v letech 2020 až 2022. Celkové náklady investice činily 240 milionů korun.

Snahou investora bylo mimo jiné vylepšit architektonický obraz Hradce Králové. Majitel firmy STAKO společnost s ručením omezeným Ing. Petr Kulda uvedl: „Děláme Hradec hezčí, vybudovali jsme v pořadí již svůj druhý hotel v Hradci Králové rekonstrukcí nevyužívaných objektů, které byly spíše ostudou města. Prvním byl Hotel Tereziánský dvůr přebudovaný v roce 2010 z původních Nálepkových kasáren. EA CONGRESS HOTEL ALDIS**** splňuje všechny předpoklady úspěšného provozu v rámci kongresového prostředí. Naším cílem je však ubytovací kapacitu zdvojnásobit, a tak již dnes připravujeme druhou etapu dostavby hotelu.“              

https://www.youtube.com/watch?v=stQe8x-CmVI

S T A K O společnost s ručením omezeným
Bieblova 782
500 03 Hradec Králové
IČ: 42228468
DIČ: CZ42228468
STAKO telefon
 +420 495 716 111
 +420 495 716 110
STAKO Facebook  STAKO LinkedIn

Tato prezentace používá pouze technické soubory cookies, které jsou nutné k fungování prezentace.